حمزه پاپی رضایی ۰۹۱۲۱۰۱۵۷۰۹

احسان معصومی ۰۹۱۲۵۷۰۹۷۹۳

بهترین کامیون‌های ایران

در دنیای امروز، ترانزیت بار و کالا و صنعت حمل و نقل در رشد و توسعه جوامع نقش بسزایی دارد. در این دنیای وابسته به ناوگان حمل و نقل، بار اصلی را کامیون‌ها و کشنده‌ها بر دوش می‌کشند. بدین ترتیب کیفیت و قدرت بالای این خودروهای سنگین امری حیاتی است.

اما مسئله‌ای که در این زمینه قابل ذکر است، شرایط حاکم بر کشور و محدودیت واردات خودروهایی با کیفیت و اروپایی است. این شرایط بازار، خودروهای سنگین وزن کشور را با رکود عجیبی رو به رو کرده و در سال‌های اخیر بازار خودروهای سنگین سوت و کور شده است. در این مقاله قصد داریم شما را با چند کامیون با کیفیت و پر فروش در بازار ایران آشنا سازیم.

به دنبال تحریم‌ها فعالیت کامیون‌ها و کمپانی‌های اروپایی کمرنگ شده و این کامیون‌ها با سابقه‌ای چندین ساله جایگاه خود را به کامیون‌ها و کمپانی‌های نوپای شرقی واگذار کرده‌اند. اگرچه اینروزها تنها خودروهای چینی و ژاپنی صفر کیلومتر در بازار موجود هستند اما باید گفت که کامیون‌های اروپایی با تکنولوژی بالاتر و کیفیتی بیشتر، حتی در نمونه دست دوم هم طرفداران خود را دارند و جز پرفروش‌ترین خودروهای موجود در بازار به شمار می‌روند.

شرکت ولووتراکس یکی از بزرگترین و معروف‌ترین شرکت های خودروسازی است که در سال های اخیر به صورت محدود خودروهای خود را وارد بازار ایران کرده است. مونتاژ و عرضه خودروهای ولوو تراکس توسط شریک تجاری‌اش سایپا دیزل انجام می‌شود. بدین ترتیب در ادامه پرفروش ‌ترین کامیون‌های موجود در بازار ایران را معرفی خواهیم کرد.

ولوو FH-500

ولوو FH-500 یکی از بهترین محصولات این کمپانی بزرگ است که با توان 500 اسب بخار وارد بازار شده است و از همان ابتدا طرفداران بسیاری را به خود جذب کرده و عنوان قوی‌ترین و مدرن‌ترین کشنده مونتاژی کشورمان را از آن خود کرده است.

ولوو FH-460

ولوو FH-460 یکی دیگر از جدیدترین محصولات کمپانی ولوو تراکس است که با ظاهری مدرن و قدرت بالا، بسیار مورد توجه قرار گرفته است. FH-460 در شرایطی به بازار ایران معرفی شد که حضور یک کشنده پر قدرت و مدرن برای جا به جایی بارهایی با تناژ باری بالا خالی بود. از اینرو لازم به ذکر است که با ورود FH-460 رقابت عجیبی بین یار دیرینه جاده‌های ایران، اسکانیا G460 و ولوو FH-460 ایجاد شد.

کشنده ولوو FH-460 به عنوان یکی از بروزترین و با کیفیت‌ترین کامیون‌های اروپایی فروش بالایی به خود اختصاص داده و جز بهترین کامیون‌های بازار ایران شناخته شده است.

ولوو fh-460